Výsledky vyhledávání


Sdílej s přáteli na Facebooku

Jak vybírat matraci

Autor: czs      publikován: 10.02.2015 11:15

Výběr správné matrace není jednoduchý. I matrace do jisté míry ovlivňují módní trendy, stále se vyvíjejí nové materiály a technologie. Cíl ale zůstává stále stejný - potřebujete si odpočinout, dobře se vyspat, relaxovat. Nejste si jisti s výběrem matrace? Poradíme vám

Vybíráme matraci

Jak vybrat správné a kvalitní matrace pro Váš pohodlný a zdravý spánek? Rozhodli jste si koupit nové zdravotní matrace a nevíte, na co se při výběru matrace zaměřit a na co si dát pozor?

Podle čeho vybrat správný typ matrace?


Je důležité si ujasnit, pro jaký účel si budete matraci do vaší postele vybírat. Pro příležitostné spaní (matrace pro hosty, matrace na chatu nebo na chalupu) stačí základní typy matrací, což mohou být levné pěnové nebo pružinové matrace, event. sendvičové matrace. Výběr těchto typů pravidelně najdete v naší akční nabídce. Tyto matrace jsou levné, snadno dostupné, vyhovují očekávánému účelu - ale nejsou vhodné pro každodenní použití. Jednorázově možná ušetříte, ale dlouhodobě nebudete spokojeni.
Výběru matrace pro každodenní použití je potřeba věnovat větší pozornost. Výběr ovlivňuje celá řada faktorů - věk, váha, případné zdravotní problémy - a také subjektivní pocity - máte raději matraci tvrdou nebo měkkou, potrpíte si na eko-trendy?
V naší nabídce najdete širokou škálu tzv. zdravotních matrací, které splňují zejména fyziologické požadavky na zdravý spánek. Můžete vybírat z matrací ze studených pěn, z BIO pěny, dalé to jsou například gelové matrace matrace s línou pěnou nebo pružinové taštičkové matrace. Každý typ má své pro i proti, i když ty "pro" jednoznačně převažují.

Matrace ze studené pěny

Matrace ze studené pěny patří k nejoblíbenějším. Tyto matrace vynikají svojí výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Díky velkým pórům je matrace dokonale provzdušněna a lépe odvádí vlhko a teplo. Studené pěny jsou vyráběny v různých objemových hmotnostech a tím si uživatel může vybrat z široké škály nabízených tuhostí od matrací měkkých (např. matrace Kvatro), středně pevných jako např. Emilly až po úplně tuhé (např. matrace Hard)

Matrace z BIO pěny

BIO pěna je pěna s vlastnostmi studené pěny, kde jsou suroviny vyráběné z ropy nahrazeny přírodními oleji - například olejem z rostliny Verenda (český název je Skočec obecný) tzv. NAWAPUR nebo olejem ze sóji tzv. IYOS. Díky použití rostlinných olejů je BIO pěna vláčnější, pružnější a tím se lépe přizpůsobí lidskému tělu. Tento fakt má pozitivní dopad na ekologii, šetří ekosystém a přináší více přírody do našich ložnic.

Matrace z líné pěny

Matrace s použitím viscoelastické pěny neboli líné pěny či pěny s paměťovým efektem (BenessereFlora Softmatrace Tempur) přispívají k dokonalé relaxaci během spánku. Tato pěna reaguje na Vaši tělesnou teplotu a tím se dokáže dokonale přizpůsobit tělu v každé poloze a tím přispívá ke klidnějšímu a hlubšímu spánku. Díky efektu pomalého vracení viscoelastické matrace omezují protitlak a zabraňují tak proleženinám.

Gelové matrace

Novinkou v materiálech použitých na výrobu matrací je Geltech® (matrace Klimagel Softmatrace Klimagel Hard). Tento materiál má řadu "příjemných" vlastností: udržování teploty, schopnost "obtékání" těla (to znamená, že se vytvaruje přesně podle jednotlivých částí těla a udržuje je odlehčené) a mechanickou nezničitelnost. Deformuje se ve všech směrech a dodává tělu lepší oporu než samotné pěnové jádro.
Díky 3D deformaci má schopnost velice dobře rozkládat tlak, takže v průběhu spánku není narušen krevní oběh v jednotlivých částech těla, nedochází k přeležení a spánek je podstatně klidnější. Má výjimečnou tepelnou vodivost a zároveň schopnost akumulace tepla. Tepelná setrvačnost je základním prvkem termoregulace, která podle potřeby zajišťuje odvod přebytečného tepla.

Pružinové matrace

Stále oblíbené jsou mezi zákazníky pružinové matrace (Arabela, Sensity). Matrace zajišťují vhodnou oporu ležícího těla a udržuje páteř v přirozeném fyziologickém tvaru. Hlavní předností pružinových matrací je dokonalá větratelnost.
Kvalitnějším řešením v kategorii pružinových matrací jsou matrace, kde je jádro tvořeno z taštičkových pružin (taštičkové matrace) , které svou vynikající elasticitou zabezpečují ideální ortopedickou polohu páteře a kloubů. Matrace můžete umístit na laťové rošty nebo na pevnou desku. Umístění na lamelové (zejména polohovací) rošty nedoporučujeme.

Matraci vcelku nebo dělenou?

Pro dvoulůžko doporučujeme vybírat dvě samostatné matrace nejlépe např. partnerské matrace, kde si můžete vybrat z rozdílných tuhostí ložných ploch (matrace Freshgel, matrace Liliana) než jednu velkou. Ne vždy vyhovuje jedna tuhost oběma partnerům. Vždy je lepší vybírat tuhost matrace dle individuálních požadavků každého uživatele.
Navíc v případě dvou oddělených matrací dochází k menšímu rušení partnera ve spánku a lze jednotlivé matrace během užívání snadněji otáčet a tím výrazně prodloužit jejich životnost. Také snímatelný potah ze dvou matrací snadněji vyperete v pračce, nežli potah v celku.

Jaký vybrat potah na matraci?

Potah matrace by měl být nejlépe snímatelný a pratelný, popř. snadno čistitelný. Hygienu lůžka totiž ovlivňuje také potahová textilie, která leží mezi Vaším tělem a jádrem matrace. Textilie musí mít odpovídající pevnost, pružnost a celkově poskytovat dostatečnou ochranu matrace. Její speciální úpravy zamezí růstu mikroorganismů (roztoči, bakterie a houby) a usnadní užívání, údržbu i čištění potahu. Výhodou je také podšití rounem a netkanou textilií, které umocňuje pohodlí při užívání matrace.

Mějte vždy na paměti, že v posteli trávíte minimálně 1/3 života. Proto nešetřete na úkor svého zdraví a dopřejte si luxus v podobě kvalitní matrace. Při výběru vám rádi poradíme i prostřednictvím "online chatu", na kterém jsou vám k dispozici naši zkušení prodejci.

 

Pošlete svůj komentář


Odeslat
 

Sociální sítě

 
 

Rychlý kontakt

gsm   +420 731 530 862
e-mail    napište nám