Rošty do postele, postelové rošty

ve filtru: 33
 
od 325.00,- do 94990.00,-
 
 

 
 
 
  • SPÁČ
  • MATERIÁL
  • VLASTNOSTI
  • VÝROBCE
 
 
 

Pro zdravé spaní není důležitý jen správný výběr kvalitní matrace, ale také zvolení vhodného roštu, jenž zaručí matraci dlouhověkost a její správnou funkčnost. Někteří výrobci postelí používají sololitové desky, které ale neumožní odvětrání vlhkosti. Z tohoto důvodu bude během krátkého času matrace nejen vlhká, ale i plesnivá. Lze tomu předejít koupí kvalitního roštu.

Kvalita roštů významně ovlivňuje ortopedické vlastnosti a stupeň vzdušnosti matrace. Jaké rošty do postele tedy zvolit? O roštu a matraci platí jedno základní pravidlo: musí spolu ladit.

Postelové rošty se dělí na dvě základní skupiny - lamelové a segmetové. Lamelové rošty se od sebe liší uložením lamel, jejich šířkou a počtem, vzdáleností mezi lamelami a možností nastavování tuhosti. Vyšší kategorií kvality jsou rošty segmentové s pružným podepíráním těla, které dokáží ideálně rozložit hmotnost těla. Oba typy roštů jsou dostupné ve variantách nepolohovatelné, manuálně polohovatelné nebo polohovatelné pomocí motoru.

Na pružné rošty patří pružné, dobře se přizpůsobující a vlastnosti roštů neničící matrace. Matrace s pružinovou kostrou jsou vhodné na pevné desky nebo nepolohovatelné rošty s nepružným uložením lamel. Naopak matrace z pěnových materiálů se dobře přizpůsobují pružení a polohování roštu - jsou tedy vhodné na vysoce pružné a polohovatelné rošty.

 
 
 
 

Rychlý kontakt

gsm   +420 731 530 862
e-mail    napište nám