JAK SI VYBRAT SPRÁVNOU MATRACI?
Při výběru matrací nesmíme na několik faktorů, které naši správnou volbu ovlivňují:
 
tvrdost matrace
 
Tvrdost matrace patří zajisté mezi nejdůležitější aspekty při nákupu nové matrace. Při volbě tvrdosti matrace máme tendence vybírat matraci dle tuhosti matrace, na kterou jsme zvyklí. Nicméně správnou volbu tvrdosti matrace ovlivňuje v nejvyšší míře váha člověka. Platí, že lidé s vyšší váhou by si měli vybírat tvrdší matrace, naopak lidé s nižší váhou si mohou vybírat z matrací měkčích. Tvrdost matrace se také odvíjí od způsobu spaní. Pokud spíme po větší část noci na boku, měli bychom zvolit měkčí matraci, pokud na zádech nebo na břiše bude pro nás vhodnější matrace tvrdší.
U svých výrobků uvádíme 5 stupňů tvrdosti (měkká (1) až extra tvrdá (5)).
Tvrdost 1: Tyto extrémně měkké matrace kolekce PerDormire jsou vhodné zejména pro osoby s nižší hmotností a pro přechodné spaní (chaty, chalupy,..).
Tvrdost 2: Tyto matrace jsou vysoce elastické, ideálně se přizpůsobují tvaru těla a udržují páteř v rovině. Užívá je široká škála zákazníků, nejčastěji ženy, ale i muži různého věku.
Tvrdost 3: Tyto matrace upřednostňují především muži, mladší lidé a obecně zákazníci, kteří požadují tvrdší spaní.
Tvrdost 4: Tuto tvrdost matrací upřednostňují zákazníci vyšší váhové kategorie a muži střední a vyšší.
Tvrdost 5: Tyto matrace upřednostňují zákazníci vyšší váhové kategorie.
Dvojí tvrdost: Velice zajímavou variantu tvoří matrace, které mají z každé strany odlišnou tvrdost. Zákazník si pak zvolí tu tvrdost, která mu momentálně vyhovuje. Tyto matrace jsou ideální pro manželský pár.
 
materiál matrace
 
Nabízíme na výběr celkem tři základní druhy pěn (studené pěny, viscoelastické pěny a bio pěny).
 
Studená pěna
Matrace vyrobené ze studené pěny vynikají výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Studená pěna je pěna s velkými póry, díky kterým dochází k dobré provzdušněnosti a odvodu tepla. Vzhledem k možnosti kombinovat různé tuhosti pěn, je možné docilovat dobré opory těla a páteře. Matrace ze studené pěny jsou ideální pokud se kombinují s línou pěnou.
 
Viskoelastická pěna
Je to unikání typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, které mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě. Pěna se při kontaktu s tělesným teplem pružně přizpůsobuje anatomii těla. Toto má zásadní vliv na kvalitu spánku, zmírňuje bolesti zad a má pozitivní vliv na krevní oběh. Matrace díky pomalému vracení se do původního stavu nevytváří protitlak a zabraňuje tak proleženinám. Tzv. líná pěna stabilizuje tělo v optimální poloze pro spaní, uživatel se během noci méně otáčí což  přispívá ke klidnému spánku.
 
Matrace z bio pěny (studené i viskoelastické) jsou vyrobeny s využitím nejmodernějších materiálů na bázi přírodních produktů. Bio pěny jsou pěny u nichž suroviny původně vyráběné z ropy nahradíme surovinami z přírodních olejů. Toto má pozitivní dopad na ekologii a přináší více přírody do našich ložnic. Pozitivním dopadem těchto přírodních olejů je vyšší elasticita matrací, tvarová stálost a výborné ortopedické vlastnosti.
 
 
hmotnost zákazníka
 
Při výběru matrace je potřeba přihlédnout k hmotnosti zákazníka. Jedním z možných vodítek je výška jádra matrace, která má přímou souvislost s nosností a životností matrace. Čím vyšší je jádro matrace, tím je zpravidla vyšší nosnost matrace.
 
věk zákazníka
 
Kvalita spánku má podstatný význam pro všechny věkové kategorie zákazníků. Děti potřebují pro zdravý růst a vývoj spíše pevnější matraci se střední tvrdostí, u mladých lidí je zájem o tužší matrace a čím je člověk starší měl by použít měkčí a elastičtější matrace.
 
potahový materiál
 
Potah matrace je nedílnou součástí každé matrace a měl by splňovat následující tři charakteristiky. Prvním důležitým faktorem jsou hygienické a konfekční vlastnosti. Dalším aspektem je zajištění optimální cirkulace vzduchu a v neposlední řadě zajištění suchého a příjemného klima spánku.
 
způsob uložení matrace
 
Abychom dosáhli ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnosti je potřeba zvolit vhodnou podložku, nejlépe lamelový pevný či polohovatelný rošt. Senioři ocení motorové typy polohovatelných roštů.
 
 
cena
Zásadním kritériem při volbě matrace by měla být kvalita a ne cena. Cena matrace roste úměrně s kvalitou. Při výběru matrací z viskoelastických pěn nebo bio pěn musíme počítat s vyšší částkou než v případě studených pěn, což je dáno konstrukcí a užitnými vlastnosti těchto pěn.
 
 
 
Věříme, že tento stručný návod „Jak si vybrat správnou matraci?“ Vám pomůže vybrat si z naší kolekce matrací tu svoji správnou matraci.
  
 
 
 

Rychlý kontakt

gsm   +420 731 530 862
e-mail    napište nám